| Saddelyx a întrebat:

Cum imi construiesc mai repede rezistenta? Alergand usor, incet si pe o distanta mai lunga sau facand sprint pe o distanta mai scurta?

5 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Eu as zice ca amandoua.
Combina-le pe amandoua.

| ZaraZaraPerlin a răspuns:

Alergând ușor, pe o distanțtă mai mică!

| tdbmarius a răspuns:

Alergand usor.Incepi de la o distanta anume si in fiecare zi maresti distanta asta.Nu alerga pana la epuizare ca nu rezolvi nimic, dar nici nu te lasa prea repede pagubas.

| valyvali00 a răspuns:

Mergi repede cat poti apoi incet dar mai mult

| Robu_Dima_1994 a răspuns:

Incepind de la o anumita distanta, cel putin 1 km zicem alergi usurel, nu la intensitate maxima, fara sa fortezi coprul pana la epuizare, asadar alergi zilnic marind distanta, de exemplu pe o banda rulanta ai putea pune 20 de minute la o anumita viteza si alde 10 la o viteza un pic mai mare.