| Szica a întrebat:

Cum mă pot apuca de sport dacă abea am puterea să mă ridic dimineața din pat și nu am energie deloc peste zi. Dorm suficient ca număr de ore, doar că visez foarte mult. Mi-am făcut analizele de sânge și au ieșit bine toate.

3 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

E vorba de motivatie, daca nu o ai, degeaba te apuci de sport. eu de exemplu la sala, in fiecare luni vad o gramada de fete noi, care vin mereu lunea, si ii mai vad iar peste o saptamana. oricatde mult te fortezi sa faci un sport, daca nu il faci din placere, il faci degeaba

| Teiubescinsecret a răspuns:

Aici nu e vorba ca ai vreo boala,aici e vorba de lene. Daca vrei sa faci ceva cu adevarat,nu te va impiedica somnul sau lenea sau mai stiu eu ce. Si nu are cum sa nu ai energie,ficatul depoziteaza o sursa,deci daca mananci,mancarea iti da energie, daca nu ficatul iti da o doza. Nu esti motivat asta e adevarul, daca vrei sa ai un corp frumos si armonios, lasa lenea deoparte. Faza e ca te-ai obisnuit sa stai degeaba si sa te culci, iar cand vrei sa faci ceva te impiedica lenea happy sper ca te-am ajutat...sau macar am incercatwinking

| Szica explică:

Din pacate simt la propriu ca nu pot. Am facut sport, stiu ca nu e vorba de lene, ma sculam la 6 si de la 7 la 9 eram la sala. Acum fac inot de trei ori pe saptamana si imi pun la bataie toata vointa sa ma duc la bazin, apoi fac ca teleghidata 20 de bazine de 500 m craul si bras. Vreau sa pot face din nou sport cu placere. Mi-e teama sa nu fie vorba de o depresie, nu stiu cum sa gestionez o astfel de situatie.