| DorelXD a întrebat:

Cum ma pot imprieteni cu bara de tractiuni? Ideea este in felul urmator, fac spor de aproape un an jumate. Toata iarna am facut flotari, de 3 ori pe saptaman (4-5 feluri diferite, si cate 3 seturi din fiecare)+ alte exercitii, cu greutatea corupului. Acum vreau sa fac si tractiuni, nu am mai facut niciodata pana acum. M-am dus, si am constatat, ca nu pot... Daca incerc tractiuni care se concentreaza pe bicepsi, pot sa ma ridic, aproape pana sus, dar mai sus nu pot, iar la tipul de tractiuni pentru spate nu pot sa ma ridic aproape deloc. Am divizat atnrenamentul in trei antrenmente pe saptamana 1: flotari(diverse tipuri)+dips pentru triceps, piept, 2: picioare, diverse, 3:spate si abdomen. Nu ma obosesc sa va enumar toate antrenmentele, in detaliu, pentru ca nu am dubii in privinta asta. Pentru spate mai fac si "supine pull ups":http://www.youtube.com/watch?v=vPK6Dd-Ai1c, primul tip deoarece nu merg la sala, merg in curtea scolii unde sunt niste bari. Cu gantere de 4kg, pot face asa ceva:http://www.youtube.com/watch?v=s6neX_K5Pus 3 serii de cate opt. Pot face flotari cu batai din palme (am descoperit asta ieri), si mi-au iesit 3x7, fara sa ma fortez, si pot face 36 flotari normale (maxim rep), si totusi nu pot face tractiuni. Ce idei aveti pentru a imi rezolva problema? Voi cum ati reusit?

Răspuns Câştigător
| Ecou a răspuns:

Eu am reusit, incercand sa fac tractiuni, incearca incearca si iar incearca, iar cand nu mai poti mai incearca o data! ar fi mai bine daca ai avea un prieten care sa te ajuta foarte putin la inceput iar dupa o luna vei zbura singur pe bara ca o pasare laughing

1 răspuns:
| NoChanceForUs a răspuns:

O săruți, o imbratisezi si ii spui ca ea e singura din viata ta, iar astfel te împrietenești cu ea.