| Andrei 123 a întrebat:

Daca ridic greutati nu mai cresc in inaltime, da, dar daca fac tractiuni sau flotari? Mai cresc in inaltime? De ce da, de ce nu, dau fundita.

Am 14 ani, aproape 50 de kg, 1, 61-1, 62 m inaltime

Răspuns Câştigător
| freaky95 a răspuns:

Sal, am avut si eu aceeasi enclaritate, tu nu mai cresti la inaltime daca tragi greutati deasupra capului, asculta`ma bine, am 15 ani jumate si fac sala de la 14 ani si iti spun ca am crescut la inaltime, si mai ales ca daca dupa fiecare sedinta te duci pe o bara si sa te intinzi un pic din contra ca cresti mai mult, insa daca este sa te apuci de fiare iti sugerez ca o zi sa faci, o zi pauza si tot asa cel putin prima luna si chiar si mai tarziu macar 2 zile pauza pe saptamana ca sa nu te fortezi prea mult si sa stii ca poti face in continuare flotari si tractiuni pentru ca sunt foarte bune, la fel si inotul, vara poti merge de asemea la inot deoarece inotul iti antreneaza toti muschii si se vor observa rezultate crede`mawinking daca vrei sa afli mai multe contacteaza`ma si mai vorbimwinking sper ca ti-am fost de ajutor tongue

1 răspuns:
| daddu a răspuns:

Lasa sala copile ca ai 14 ani. Ai destul timp in fata, va apucati toti de la varsta asta de "fiare" ca vreti sa aveti muschi "sa va place fetele". Tre sa ai ceva si in cap sa te placa o fata.