| stefan0123 a întrebat:

Cum pot sa alerg mai rapid la fotbal? cu pasi mari sau mici sau altcumva! Funditawinking

5 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Ambitie si antrenament.

| DanielPH a răspuns:

Viteza este data de puterea piciorului, inaltimea sa, antrenament si de talpa piciorului.
Alearga pe distante mari zilnic, mananca bine, poarta adidasi lungi si lati sport si cam atat. Succes
Ps: Ai putea sa bei si o cafea/energizant, nu strica, dar doar la nevoie.

| Lukasz a răspuns:

Te duci seara si joci fotbal cu prietenii sau daca nu poti lua mingea te duci pe teren sau acasa si alergi cu mingea 6 ture alergi pe loc rapid asa pe varfuri eu asa am invatat sa alerg repede acum sunt cel mai rapid din clasa.
Funda?

| EddyEnergyStar a răspuns:

Salut! In primul rand trebuie sa faci exercitii de alergat zilnic, si sa mananci sanatos (fructe, legume). Parerea mea este ca daca vrei sa alergi repede, trebuie sa alergi cu pasi mari, dar obosesti mai repede.
Daca vrei sa alergi constant pentru mai mult timp, alearga cu pasi mai mici, si mai fa din cand in cand pauze scurte(de cateva secunde) stand aplecat, cu mainile intinse pe cenunchi(genunchii usor indoiti).
Si trebuie sa alergi calculat, sa nu "accelerezi'' din prima daca nu e necesar, asta te costa energie, in timpul unui meci.

| MariusJust4Dream a răspuns:

Cu pasi mari, dar cand vi spre minge sa sutezi sa faci pasii mici. Bafta sper sa-ti fie de folos. Funda?