| Tigeron a întrebat:

Cum pot sa fac "patratele" rapid? big grin!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nu fa zilnic, o sa te supra-antrenezi, un muschi are nevoie de 48 de ore sa se refaca.
Fa cu greutate, fa si crunch si ridicari de picioare, 4 serii din fiecare cu pauze de 90-120 de secunde intre ele, asa obtii pompare maxima.

De asemenea, alimentatia este vitala, pune accent pe proteine ( carne, lapte, branza, oua ).

Dar rapid nu poti sa obtii rezultate, rezultatele ca lumea se obtin lent.

14 răspunsuri:
| ProCulturism a răspuns:

Salut,
Uite aici un articol excelent: http://proculturism.com/exercitii/exercitii-abdomen!
Bafta!

| Cosmin86 a răspuns:

Ah, inca ceva, cand ajungi sa faci prea multe repetari, poti sa adaugi o greutate ( un disc pe piept, ceva pe spate, etc. improvizezi tu daca n-ai )

Si tine minte : abdomenul este un muschi ca orice altul, e format din aceleasi tip de celule, daca il antrenezi diferit si obsesiv nu obtii rezultate mai bune, trebuie antrenat ca oricare alt muschi.

| AleexNC a răspuns:

rolling on the floor)))

| wpqr1 a răspuns:

Fa-ti un program cu multe genoflxiuni. Cruch este foarte folositor. poti face 100 dimineata si 100 seara timp de doua saptamani si cred ca iti va aparea repede. Sper ca te-am ajutat. BAfta!

| ganksterul1123 a răspuns:

Pai antreneazate si tu zi de zi la sala e imi bine asa sau pune manape a-ti face singur acasa o sala de forta folosind lucruri foarte grele asa este bine si rapid

Alte răspunsuri
| Voinea_ANdrei_1998 a răspuns:

Dimineata la ora 11-12 fa 70-80 de abdomene.De 3 ori pe saptamane(Lunea, miercurea, sambata).In rest de odihnesti sau iti antrenezi alte grupe de muschi.
Baftabig grin

| Moldovan_Patrick_1989 a răspuns:

Poti sa faci 50-70 abdomene pe zi sau daca la tine acasa ai o bara, fa 25 de ridicari sau mai putin.si alimentatia conteaza. daca vrei patratele mananca alimente cu proteine(oua, carne, lapte etc).

| MarciiStyle a răspuns:

Poti gasi pe internet mai multe programe de abdomene, genoflexiuni, orice si le poti urma. happy

| Humax a răspuns:

Depinde si de kilogramele pe care le ai si tipul metabolismului, depinde cati carbohidrati mananci/zi si cat sport faci.Degeaba faci 1000 de abdomene/zi daca dupa mananci 3 paini si o bara de salam.Incearca sa faci abdomene cu greutati si nu doar libere pana la epuizare apoi mananci produse cu continut mare de proteina.Ai multa rabdare ca rezultatele vor aparea in timp.

| Betto_Basarabeanu_1997 a răspuns:

Te ajut eu, improvizeazati o bara in curte! daca ai esti norocos, si fa cate 10 tractiunii
, prima data, 5, 10, 15, 20, 25, 30! si asa mai departe,! prin asta... eu crede-ma am facut patratele fara sa vreau happy nici nu ma asteptam happy

| TMNT2013 a răspuns (pentru Betto_Basarabeanu_1997):

Prin tractiuni faci biceps, spate, piept.Nu patratele.