| Abrudan_Andrei_2001 a întrebat:

Cum sa ai forta mare, si sa fugi repede.

Răspuns Câştigător
| Skylimit a răspuns:

Flotari. multe. Lasa celelalte variante. Vrei sa ai forta, practica flotari simple. Ridica gantere pentru biceps sau fa ridicari la bara. Sau, du-te la munca. Cat despre fugit...alearga. "Repetitia e mama invataturii", nu stiu daca se aplica in totalitate aici dar asta sugerez eu. si asta cred eu.

P.S. Daca vad pe cineva care imi lasa un comentariu gen "Ce stii tu, ţâcă?", "Mars ma de-aici plodule", "Lucrezi in domeniu de te crezi asa stiutor?" s.a.m.d. Tin sa mentionez de-acum ca nu sunt un expert si nici nu lucrez in domeniu. Eu pur si simplu spun ceea ce fac. Si la mine merge.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Skylimit):

Pentru forta se fac MAXIM 5 repetari cu greutate mare.

Daca vrei flotari, adauga greutati pe tine, sa NU POTI peste 5 flotari.

Eu prefer la paralele ( cu tot corpul in aer ) si 40 kg legate de mine cu o centura speciala, asa fac eu flotari.

Termina cu "multe", nu asa se face forta, asa se face REZISTENTA, care e cu totul altceva.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Antrenament.