| 1Bogdan7 a întrebat:

Cum sa fac ca atunci cand fac genuflexiuni cu bara in spate sa imi tin calcaiele lipite de podea? Nici cum nu pot.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Super Glue!

| ubox7007 a răspuns:

Simplu, nu incerca sa te adancesti mai mult decat poti, ca sa te adancesti in genoflexiune mai mult trebuie lucrat la flexibilitatea gambei si gleznei. Pe langa asta ar ajuta un stand mai departat si varful picioarelor sa fie indreptate catre exterior.

Răspuns utilizator avertizat
| CulturismsiFitness a răspuns:

Nu toata lumea poate sa faca geno fara sa nu isi ridice calcaiul de pe podea. Multi culturisti au aceasta problema la inceput dar cu timpul se remediaza. Ce pot sa iti spun e ca atunci cand faci geno ca sa nu mai ai problema asta puneti exact sub calcai niste discuri de fitness de alea mici si incearca asa. Ca sa nu mai ai problema asta trebuie sa faci geno cu bara in fata fara sa ai nimic sub calcai. Si asa in cateva saptamani sau luni ai sa iti rezolvi problema.