| mady20152016 a întrebat:

Cum sa fac spagatul, sfoara?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Departeaza-ti picioarele cate putin in fiecare zi, nu e ok sa-l faci din prima.

| J0B0MAT a răspuns:

Mai bine nu incerca pentru ca ai putea face vreo intindere sau ceva. Necesita pregatire cu un antrenor. Si oricum nu te ajuta la nimic, decat daca esti gimnasta.

| Otto2014 a răspuns:

Te fortezi o saptamana-doua, si dupa iti iese, asa a facut un prieten

| mimi a răspuns:

Daca vrei sa faci spagat trebuie mai intai sa iti incalzesti muschii.
1 incearca sa faci asezari
2 aseazate pe podea si uneste picioarele. Apleacate cat de mult poti pana cand fruntea o sa fie pe genunchi. Ca muschii sa se intinda trebuie sa stai cel putin 30 secunde.
3 desfa picioarele cat de mult poti. Apleacate mai intai la un picioar, apoi la celalat picior. Apleacate cat de mult poti in fata.
4 punete cu spatele la perete si pune mainile pe podea. Cel mai bine w sa fii in sosete. Cu mainile pe podea desfa cate putin picioarele insa numai decat sa fie lipite de perete.Nu uita sa stai 30 secunde. Eu asa am facut spagat in 2 saptamani. sper ca te-am ajutat