| Pacquiao a întrebat:

Cum sa rezist mai mult la skandenberg? Vreau sa pun mai mult de 3 colegi fara sa obosesc happy Exercitii, ceva? happy Dati-mi niste sfaturi happy Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| AlexSalutir a răspuns:

O chestie foarte importanta la skendemberg! sa iti explic cazul meu
Am 1.67 si 55 de kg,am facut sala de mic,faceam foarte multe tractiuni,practic eram obsedat si foarte pasionat de sport, sunt tare la skendemberg, de obicei duc pe multi dar cum de fiecare data esti mai pretentios, vrei sa duci mai multi si mai multi, eu tot ii duceam pe uni foarte puternici dar nu imi era indeajuns... faceam skendemberg cu alti care aveau 1, 90 inaltime sau alti cu 120 de kg,deci dupa cum observi,eram o persoana pretentioasa,pentru ca trageam la sala si faceam tractiuni ca un nebun dimineti si seri intregi.
Incepea sa ma doara mana la nivelul osului si ma durea bicepsul intr-o durere in stilul reumei,tremuram si nu mai puteam sa scriu la scoala,am uitat ca sunt un schelet subtire si de talie mica,la bicepsul drept am muschiul moale si atunci cand il incord! asta e,mi-a trebuit skendemberg,oricum sunt bine acum desi nu mai e ca inainte,ma bucur ca m-am oprit,mai fac skendemberg dar foarte rar,ideea ii ca poti sa incerci pe pielea ta,daca iti spun chestia asta,asta nu inseamna ca nu mai trebuie sa faci, o poti face pentru ca ii o placere, dar prea mult ii naspa, fa multe exercitii, fa-te puternic si rupele mainile la smecherii care nu merita, exact acelasi lucru ti-l sfatuiesc ca si la cealalta intrebare pe acelasi subiect http://www.tpu.ro/......destul-de/
Parerea mea ii ca nu e nevoie neaparat de skendemberg, ma multumesc ca arat bine, ca imi place sportul si ca multi ma respecta pentru asta :) bafta!

12 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Du-te la un club de skandenberg.

acolo o sa faci si 40-50 de meciuri / antrenament.

La inceput 5 zile n-o sa poti sa-ti intinzi mainile, dar treptat tendoanele o sa se obisnuiasca happy

Alte exercitii : specifice de skandenberg la sala ( tractiuni cu incheietura indoita, izometrie, rolling thunder, tractiuni cu fat gripz, rotatie cu prosop si discuri, etc. ).

| Pacquiao explică (pentru Cosmin86):

Mersi frumos! happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Pacquiao):

Ce stil ai? top-roll, hook, push, side, etc?

| TheWalker11 a răspuns:

Pai sincer e cam greu sa pui 3 colegi fara sa obosesti laughing, nu esti Hulk. Eu iti zic sa faci tractiuni! happy Sunt mai bune decat flotarile, flotarile iti lucreaza mai mult spatele.

| sasha898 a răspuns (pentru TheWalker11):

Serios? flotarile lucreaza mai mult spatele? Esti complet pe linga.

| Expressions a răspuns:

Flotari. Baga cat mai multe.

| Pacquiao explică (pentru Expressions):

Fac flotari si tractiuni happy

| Expressions a răspuns (pentru Pacquiao):

Perfect. Si cand dai skandenberg mana se tine nemiscata fata de corp. Adica tu te misti cu tot corpul, umarul ramane fix.

| sasha898 a răspuns (pentru Expressions):

Care ar fi rostul sa faci flotari la greu?

| Expressions a răspuns (pentru sasha898):

Te dezvolti la brate, umeri, spate si piept.

| sasha898 a răspuns (pentru Expressions):

Cu flotari nu faci mare lucru, Ramii un firav. Pentru a dezvolda masa musculara cel mai bine te duci la sala.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Expressions):

Serios? spate de la flotari? si "brate"? pentru tine TRICEPS = BRATE?

Apuca-te de sah