| blackkey a întrebat:

Cum se poate scoate mirosul de mucegai din mingile de tenis? Au stat ude pentru o perioada in tub si acum miros foarte urat.

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Daca nu sunt in numar foarte mare sau daca n-au valoare (n-au valoare in sensul ca nu sunt capatate de la vreun turneu important sau semnate de vreun jucator), eu zic ca te chinui aiurea incercand sa le "cureti". Cel mai bine ar fi sa-ti cumperi altele.

| Lioana a răspuns:

Le speli bine cu o perie (cu apa cu sapun sau detergent) si le pui la uscat afara la aer.

| RRRoooBBBeeeRRRtttt a răspuns:

Le lasi intr-un vas cu apa + biocarpet. Funda?