| LauncherS a întrebat:

Cum trebuie sa sutez in minge(la fotbal) astfel incat sa mearga cu viteza si nu la mare inaltime de pamant?

Răspuns Câştigător
| Pittini_Naldi_1992 a răspuns:

Sutezi cu siretul, si trebuie ca piciorul sa fie la jumatatea mingi, daca o lovesti mai jos, se inalta, iar daca lovesti mai sus vei rata complet sutul.

5 răspunsuri:
| andrei8072 a răspuns:

Eu lovesc mereu cu latul, si asa cred ca e mai bine.

| alexs99 a răspuns:

Pentru a suta cu viteza si la o inaltime mica trebuie sa sutezi cu siretul dar sa nu bagi mult piciorul sub minge, sa dai undeva la mijlocul distantei dintre mijlocul mingii si pamant.

| Ibrahimovic a răspuns:

Sutezi cu siretul si iti lasi picorul adanc in minge!

| MasterSpirit a răspuns:

Lat,exterior,siret.

| StefStefStef a răspuns:

Trebuie sa lovesti cu siretu daca vrei un sut in forta se poate duce si peste, te lasi usor pe minge cand sutezi sa i a pamantul.
Eu prefer suturile cu latul daa sti sa dai ca mine cu efect aeste sunt mingii plasate, daca lovesti puternic cu latul si plasat e golwinking BAFTA! FUNDA ^_^