| FlorinDarka a întrebat:

La fotbal cand driblez trebuie sa ma uit la minge sau la picioarele adversarului? Si cand sutez trebuie sa privesc la balon sau la poarta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand driblezi uite-te atent la picioarele lui, dar nu pentru mult timp pentru ca la fotbal trebuie sa ai privirea in fata mai tot timpul sa-ti vezi coechipierii. Si cand sutezi de ce te-ai uita la poarta...sa vada portaru unde vrei sa tragi? uite-te la minge in clipa in care tragi. Urmareste atent video-ul asta https://www.youtube.com/watch?v=20hwJUxlzRI si cauta-i privirea cand fenteaza sau suteaza, asa ar trebui procedat, dar e greu.

| FlorinDarka explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult

| anonim_4396 a răspuns (pentru FlorinDarka):

N-ai pentru cewinking dar o sa fie greu sa faci totul ca la carte. La dribling nu trebuie sa ti cont de lucrurile astea...important e sa-l fentezi, nu conteaza cum si unde te uiti in clipa aia, dar cand tragi la poarta ar trebui sa privesti mingea si sa fi sigur unde dai, ca asa se poate uita ala la tine si te citeste dupa ochi pe ce parte tragiwinking

3 răspunsuri:
| Nonameallowed a răspuns:

Cand driblezi-la picioarele adversarului; cand sutezi-la poarta.