| Misha4217 a întrebat:

DA esti slab poti pune muschi pe tine..cum? daca da

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pentru muschi conteaza, in ordinea urmatoare :

1. alimentatia ( sa-ti asiguri 2 grame de proteina pe kg-corp zilnic si 4-5 grame de carbohidrati )
2. odihna ( 8 ore de somn pe noaptea si caetva zile de odihna pentru fiecare grupa lucrata dupa un antrenament intens )
3. un antrenament CORECT la sala ( 90 % din oameni se atnreneaza incorect)
4. suplimente

| Brâncuşi a răspuns:

Faci sală, în general multă mişcare nu contează masa... orice om poate face muşchi prin muncă.
O seară plăcută.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Brâncuşi):

Ce bine era sa fie asa simplu. Muschii se fac din mancare, din proteine mai exact. In timp ce faci efort fibrele se rup si in zilele de odihna ele se refac, si cu ce se refac? cu proteine in primul rand! Si cand se intampla asta, atunci cresc muschii.

Cu doar 3 mese pe zi cat mananca un om normal, poti sa faci si 10 ani sala ca nu o sa ai rezultate prea bune.

| Brâncuşi a răspuns (pentru Cosmin86):

Da prietene fiecare în ce domeniu se pricepe, eu i-am dat o speranţă că se poate nu mai multe detalii cum i-ai dat tu, oricum foarte bun răspuns.
O seară minunată şi un nou început de săptămână plin de succese.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Brâncuşi):

Mersi la fel.