| Contek a întrebat:

Daca după antrenament nu am febră musculară înseamnă că nu am lucrat bine?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inseamna ca nu ai depus efort. Daca este primul antrenament.

| Frank51 a răspuns:

Nu ai cum să nu simți nimic, probabil te-ai obișnuit cu febra. După mulți ani de sală nu mai simți aceeași durere. Dar da, dacă ești la început, 100% n-ai lucrat cum trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Febra musculara nu este neaparat un indicator al eficientei antrenamentului.

| Anonim53220 a răspuns:

Febra musculara inseamna ca ti s-au rupt fibrele musculare (parca asa se numeau) iar cu alimentatia corecta ti se refac altele mai putetnice, ala e scopul. Daca nu faci mereu febra nu inseamna neaparat ca nu ai lucrat bine. Si ai mare mare grija la alimentatie.

| Contek explică (pentru Anonim53220):

Saptamana trecută am făcut, însă nu mai lucrasem de o luna, ieri am mărit seriile și greutatea însă nu prea resimt nicio durere

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anonim53220):

"Si ai mare mare grija la alimentatie." -> la ce te referi mai exact?

| Anonim53220 a răspuns (pentru Cosmin86):

Sa iti iei caloriile necesare, proteinele, grasimile, carbohidratii, sa bei destula apa, vitaminele l, etc. Alimentatia conteaza aproape mai mult decat exercitiul fizic in sine. Oricum una fara alta sunt 0

| skym9999 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=tZVhp5zQDCI uita-te la clipul asta omu asta stie ce zice