| Emokid9 a întrebat:

Daca fac sport cu bicicleta de fitness e ca și una normala? Adică antrenează aceleași grupe de mușchi?

Răspuns Câştigător
| filipcrobert a răspuns:

În mare parte. Nu antrenează brațele, deși bicicleta normală are un efect minim asupra lor. Mă refer la viraje, direcții, curbe și etc.
Poți spune că, compensează traseul parcurs și riscurile acestuia. laughing

1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Ar fi bine, ca pe langa exercitiile pe care le faci conducand bicicleta, care apropo, e mult mai eficienta ca una imobila, sa te apuci si de niste genuflexiuni o data sau de doua ori pe saptamana, avand grija sa nu obosesti muschii locali. Uite aici un tutorial si chiar un canal de tutoriale sportive care te-ar putea ajuta : https://www.youtube.com/watch?v=YlH2DmPmVEc
Spor la lucru!