| Losnams a întrebat:

Daca o sa merg la un nutrutionist credeti ca m-ar putea ajuta sa slabesc 4-5 kg. Mi-ar spune el ce sa mananc si cat sport sa fac? Cei care ati fost la nutrutionist ce v-a spus? Si cam cat ar trebui sa plătesc?

4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

O sa-ti spuna ce ti-am spus si noi pe TPU la toate intrebarile pe care le-ai pus.

| Jannah a răspuns:

Nutritionistul m-a ajutat intr-un an sa slabesc 26 de kilograme, mi-a recomandat 1 ora de miscare zilnica, eu fac cel putin 12 kilometri aproape zilnic ( depind foarte mult de vreme ), am un regim, fac analize ( pentru ca asa a decis ), ma vad cu ea la fiecare 3 luni happy, iti dai seama ca te ajuta? explica-i ca vrei sa slabesti 4-5 kilograme, doctorul trebuie sa stie ceea ce vrei si tu.

| wolfves a răspuns:

Nu stiu, ma gandesc ca poate ar trebui sa incerci tu inainte, mai ales ca 4-5 kg nu e asa de mult dupa parerea mea.
Ai grija la ce mananci : fara prajeli, dulciuri, prostii ca chipsuri etc.
Numai mancare sanatoasa, carne la gratar, fara grasime, fara porc, legume si fructe (cel mai important).
Si sport, mult sport!

| Cosmin86 a răspuns (pentru wolfves):

De ce fara grasime? Grasimea e sanatoase. Poti slabi mancand grasime, cat timp reduci carbohidratii.

Si de ce "fara porc"? Carnea de porc are si creatina, pe langa proteine.

Serios? Nu recomanzi grasime, dar recomanzi fructe (carbohidrati simpli)?