| nikkifor a întrebat:

Daca sunt jucator de baschet trebuie vreun regim alimentar ceva? Mai multa carne? Ce fel de carne?

2 răspunsuri:
| VI3 a răspuns:

Salut! Când e vorba de un sport, nu trebuie să ți dietă. În schimb trebuie să adopți un stil de viață sănătos, pentru că dieta o ți ca să scapi de kilograme și după ce o lași, te vei face dublu.
Proteine : Ouă, carne, brânză, lapte, pește etc.
Ai nevoie și de carbohidrați : Orez, cartofi, paste etc.
Carne : carne de pui, piept de pui, dar și carne de porc. Mulți spun că, carnea de porc nu e bună, dar este fals.
Baftă!

| tudor12345678903 a răspuns:

Esti jucator de performanta?