| anonim_4396 a întrebat:

Daca te-ai putea apuca de un sport si ai avea timp sa te ocupi, ce ai alege? De ce?

Răspuns Câştigător
| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

Hanbalul
M-as dedica acestui sport(cu toate ca ma dedic) deoarece implica cele 3 calitati pe care eu le am.Si nu numai de asta ci si pentru ca multi mi-au spus sa ma duc la hanbal ca portar deoarece sunt buna ca portara.Asa am si facut.Am ajuns departe

12 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Eu fac sport de multi ani

| Thunderstruck a răspuns:

Parkour - coordonare ochi-maini-picioarebig grin

| 54ndy a răspuns:

Rugby şi fotbal.Nu am timp petru sport pentru că sunt toată ziua la muncă.

| ROBERT89 a răspuns:

Artele martiale,deoarece iti dezvolta increderea in fortele proprii, sa te aperi singura, caracterul etc.

| TheLastHuman a răspuns:

Parkour... cel mai complex sport... forta si concentrare maxima.

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

M-aş reapuca de înot.
Este un sport absolut bestial şi-mi pare rău că m-am lăsat de el, dar... eh, dar acum asta e. happy

| king4aday a răspuns:

Hmm... Nu stiu, sincer. Pe undeva nu vad rostul sporturilor din zilele noastre. Mai de mult aveau rost, chiar era concurs si distractie, acum se rezuma totul la dreptul de transmisie, reclamele vandute in timpul unei editii sportive, blaturi, centimetrul patrat vandut pe masina de Formula 1... n-as alege dintre astea mai "mainstream". Poate snowboardingul e cel mai apropiat de mine, deocamdata. Macar vad peisaje minunate...

| RedAppLe a răspuns:

Eu fac Dans Sportiv de 8 ani si chiar il recomand.De ce? Pai pentru ca este foarte special fata de celelalte sporturi.Nu implica numai forta sau creier ci le implica pe amandoua.Sigur ca trebuie si multi bani dar satisfactia pe care o ai atunci cand esti pe podium sau campion national este extraordinara si uiti practic de banii pe care i-ai bagat in dans.Alt motiv ar fi ca dansul nu poate fi clasificat ca sport...Ci mai mult ca arta.Iti dezvolta foarte mult stilul de a gandi si personalitatea.Deci ce sa mai spun...

| Noname69 a răspuns:

Eu m-as apuca de inot :) Cel mai bun http://www.doctor.info.ro/beneficiile_inotului.html citeste aici, dar din pacate in vrancea nu exista sala pentru inot, ma mai duc si eu in weck-end la piscina si inot ca un nebun toata ziua. M-as mai apuca de capoeira, dar nu stiu daca exista vreo sala in toata Romania :)), Eu m-am apucat de tras la sala.

| ClaudiuAndrei90 a răspuns:

Cu siguranta m-as dedica snookerului.Este un fel de biliard doar ca mult mai complicat si necesita mai multa gandire.Dar este un sport foarte frumos si interesant.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai mi-am place sa practic patinaj artistic sau inot.Eu fac dansuri de 2-3 ani si va recomand, pana si gandirea ti se dezvolta...ce sa mai zic de corp?
Pai as alege aceste "sporturi" pentru a ma simti bine, pentru a am dezvolta, pentru a comunica cu alte persoane si ...cu gandul ca ma va ajuta in viata.Pa-Palove struck

| Crunchie a răspuns:

Deja fac baschet de vreo 3-4 ani si cu mult antrenament si vointa am ajuns sa fiu foarte buna la acest sport(fara sa ma laud) love struck