| IonutCiobanescu a întrebat:

Dau funda! azi am fost pentru prima data la sala, m ridicat greutati, dar acum dupa ce am ridicat circa 5 kg la bara simt o amorteala langa umeri gen,in partea cu gatul, m-am fortat ceva sa ridic, pentru inceput am zis ca e ok 5 kg mai e si bara putin grea, si m-am chinuit 3 seri sa ridic, imi tremurau mainile la ultima serie, e normal? acum daca ma incordez tremura putin zona asta nu ma doare sau nu ma deranjeaza

4 răspunsuri:
| gothicbat a răspuns:

Ți-ai suprasolicitat mușchiul sau posibil să ai febră musculară.

| IonutCiobanescu explică (pentru gothicbat):

Cred ca-i suprasolicitare, nu simt durere, e doar o amorteala intr-un fel

| gothicbat a răspuns (pentru IonutCiobanescu):

Mna, aia e atunci.
Ia-o mai încet laughing

| DannyQ a răspuns:

Posibil să fi făcut efort prea mult și poate ca acea greutate pentru tine ca fiind începător este una destul de mare și mai ales dacă ai făcut repetări multe pana simțeai ca nu mai poți. cred ca o sa faci febra la trapez și apropo ai grija la postura corectă!