| 95Cosmin a întrebat:

! DAU FUNDA! De mult timp am o problema la incheietura dreapta...de cate ori fac wrist curls cu bara aud ca imi pocneste ceva la incheietura dreapta si imi pierd din putere...la fel se intampla si cand iau ceva gantera in mana si o ridic simt ca imi amorteste putin de la incheietura pana in podul palmei. Daca stie cineva de ce am acele senzatii si ce as putea face sa le previn?! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| danyelo112 a răspuns:

Tu esti in crestee si tendoanele se dezvolta mai repede ca oasele.asta e cauza... pozi lega la incheietura o fasie lunga pe care sa o infasori in jurul incheeturii strans...bafta

6 răspunsuri:
| Everlast15 a răspuns:

Fa putina pauza.si cum au spus si ceilalti.cumparati o fasa.si leag-o strans in jurul incheieturii.nu face flotari in pumn si nu lovii la sacul de box cand te doare incheietura!

| 95Cosmin explică:

Am sa incerc sa imi leg o fasie la incheietura cum a zis danyelo112.Peste cateva zile vin cu raspunsu si dau funda happy Mersi

| Anestezia a răspuns:

Depinde? faci asta de mult timp? Daca e asa, inseamna ca e din cauza ca oasele tale s`au obisnuit cu sportul.Si daca ai mai facut o pauza de o vreme mai lunga au inceput sa se intinda din nou. Danyelo are si el dreptate cat si danicool12.Se poate si din cauza asta dar nu`ti face griji E TEMPORAR TE PUP

| danicool12 a răspuns:

Pai cel mai probabil ai o luxatie, cel mai bine sa mergi la un mic control

| xXxVal3riuxXx a răspuns:

Inseamna ca ai o usuoara luxatie trece cu 2 zile de odihna si trebuie sa iti cumperi fasa ghipsata este forte buna pentru aceste situati.

| deearrr a răspuns:

Ar fi indicat sa mergi la un medic sa ii impartasesti si lui ceea ce te deranjeaza si sa te asiguri ca nu e ceva grav!