| Kidnapper a întrebat:

De ce la wrestling, wrestlerii au voie sa intre cu bate si scaune in ring?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru spectacol, asta e toata smecheria la wrestling doar

| johnnny123 a răspuns:

Pentru ca wrestlingul nu este o competitie sportiva reala, este un spectacol regizat pentru distractia fanilor. Tot ceea ce vezi intr-un "meci" de wrestling este gandit dinainte. Se inventeaza tot felul de scenarii, povesti, conflicte si aliante intre "luptatori" doar pentru a pastra publicul interesat. Luptatorul cel mai popular castiga centura pentru ca fanii sa se bucure, apoi o pierde pentru ca fanii sa fie indignati, apoi o recastiga si tot asa la nesfarsit. Totul pentru audienta.

Nu te uiti la o competitie sportiva, te uiti la o piesa de teatru.

Iar daca uneori mai vezi si niste sange, asta nu inseamna ca lupta este reala.

| adelinmihai00 a răspuns:

Pentru a atrage spectatorii de a se uita. Teatrul pe care il fac acele,, personaje'' atrag copiii/adultii de a se uita in continuare.