| anonima0101 a întrebat:

De ce majoritatea baietilor prefera fetele firave si nu cele cu muschi? Unde mai e egalitatea?

Răspuns Câştigător
| CristinaSNC a răspuns:

Le place sa domine, sa fie protectivi. La o fata cu muschi nu prea au ce proteja. Baietii care fac sala prefera fetele cu muschi. Eu le admir pe cele care au masa musculara dezoltata.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru CristinaSNC):

Nu e adevarat! o fata cu muschi nu poate fi batuta la fel de usor ca una firava!

| CristinaSNC a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Depinde de caz laughing)

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru CristinaSNC):

Asa am avut si eu o prietena cu muschi.cand am venit de la fiare am vrut sa-i trag o mama de bataie, dar dupa, m-am trezit la floreasca la reanimare cu traumatism cranio cerebral toate coastele rupte si dintii sparti

| CristinaSNC a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Misto iubita ai avut laughing

50 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Muschiul ne place doar pe gratar!

| J0B0MAT a răspuns:

Pentru ca vor sa se simta si ei superiori si puternici macar in privinta asta.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Pentru ca o fata firava este mai gingasa, mai fina, mai senzuala si mai seducatoare, fata de una care are bicepsul cat mingea de handbal si vene umflate pe gat.un barbat e de ajuns!laughing

| anonima0101 explică (pentru SergiuBoss11):

Imi place cum gandesti. smug

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonima0101):

Tu din ce categorie faci parte?smug

| anonima0101 explică (pentru SergiuBoss11):

Nu stiu exact, sunt firava si vreau muschi. rolling on the floor

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonima0101):

Gaseste unul ca mine care sa te protejeze.nu vei mai avea nevoie de muschi

| anonima0101 explică (pentru SergiuBoss11):

Mrr. rolling on the floor

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonima0101):

Https://www.youtube.com/watch?v=DrV4nZhyldw
dedicatie pentru tine de la Gilbert tiganu

| Duucu a răspuns:

Daca faceti muschiul pe gratar o sa fiti cautate de baieti.

| RareşTPUro a răspuns:

Ne place sa fiti mai moi si mai feminine.

| anonima0101 explică (pentru RareşTPUro):

Dar, dar sad.

| RareşTPUro a răspuns (pentru anonima0101):

Fara dar... darurile se dau de craciun, in zile aniversare si uneori si la unii de paste laughing

| anonima0101 explică (pentru RareşTPUro):

Rekt. rolling on the floor

| DonaldTrump a răspuns:

Probabil majoritatea baietilor nu vor un "alt barbat" de genu http://assets.sport.ro/......-ani_2.png :)) Dar oare majoritatea femilor de ce nu vor baieti gingasi ca un ghiocel? :))

| anonima0101 explică (pentru DonaldTrump):

Dar e frumos asa, daca ai probleme vine *iubita* si te "scoate". rolling on the floor Eu vreau un baiat gingas. blushing laughing

| DonaldTrump a răspuns (pentru anonima0101):

thinking acum ca zici parca nu suna asa de rau laughing

Giani : - te tai mai da banii!
Je : - iubi vino in coace!
Iubi : - Pot ridica titanicul doar cu degetul mic de la picior.
Giani : - Scuze v-am confundat.
rolling on the floor)))))))))))

| anonima0101 explică (pentru DonaldTrump):

Morr. rolling on the floor))))

| RealFriend010 a răspuns (pentru anonima0101):

Iubita cred ca trebuie sa fie ca un antrenor care te ajuta in pauzawinking.

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Deoarece femeia este partea frumoasa iar barbatul este cea puternica.

| anonima0101 explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Ok, ok. Multumesc ca mi-ai stricat visul de a avea patratele. laughing

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Fiecare cu gusturile sale

| RealFriend010 a răspuns:

Nu trebuie sa te intereseze majoritatea prea tare.

Asa cum spune Teardrop poti sa fii o fata musculoasa si sexy in acelasi timp.

Cum este si tipa de aici https://www.youtube.com/......tps?/watch

| anonima0101 explică (pentru RealFriend010):

Exact. big grin Si eu vreau sa fiu sexy cu muschi. laughing

| RealFriend010 a răspuns (pentru anonima0101):

Pai si ti se pare amuzant? Sau doar foarte dragut?

Sa fii atenta la cum iti programezi antrenamentul pentru abdomen. Pot sa iti dau niste sfaturi pe privat si poate daca iti plac imi dai si fundawinking.

| anonima0101 explică (pentru RealFriend010):

Iti multumesc mult si chiar am nevoie de niste sfaturi insa dupa cum sigur observi am dat deja "funda" altei persoane, scuze. sad

| RealFriend010 a răspuns (pentru anonima0101):

N-am fost atent big grin.

| anonima0101 explică (pentru RealFriend010):

Deci nu ma mai ajuti nu? Nu? Bine.laughing

| RealFriend010 a răspuns (pentru anonima0101):

Iti trimit mesaj acum.

| RealFriend010 a răspuns (pentru anonima0101):

Nu pot sa iti trimit mesaj ca junior. Ma adaugi ca prieten sau ai anumite conditii pentru asta?

| RealFriend010 a răspuns (pentru anonima0101):

Tot la fel spune ca nu pot sa iti trimit mesaj ca junior. Iti las un link aici.

| anonima0101 explică (pentru RealFriend010):

Ok. kiss

| RealFriend010 a răspuns (pentru anonima0101):

De fapt postez direct aici.
Sper sa nu cauzez preotectia flood ceva big grin.

Cateva sfaturi pentru sixpack happy.

Aveam de gand sa compun cu arta si atentie un text despre cum cred eu ca este bine sa te antrenezi. Dar scriu repede cateva sfaturi.

Trebuie sa incepi antrenamentul inainte de a manca ( sau eventual bei un putin fresh de portocale stors de tine sau o banana mare asta daca simti ca iti cere corpul) de preferat dimineata dupa ce faci putina incalzire.

Pentru inceput trebuie sa faci exercitii usoare spre mediu ca intensitate pana cand ai un program de antrnament complet, personalizat si verificat si de preferat un antrenor sau macar un coleg/colega potrivit/a de antrenament.

Foarte important lucru este sa iti asculti corpul. Este cel mai important aliat al tau.

Despre abdomene pentru ca pe tine te intereseaza six-pack-ul daaaa. Cel mai important sfat este sa pornesti cu dreptul adica sa incepi sa faci un lucru corect.

Ai nevoie de un coleg/a sau daca nu de un sifonier sau canapea sub care sa iti fixezi picioarele. Nu trebuie sa faci abdomene clasic/standard fara sa iti proptesti picioarele. Asa ceva faci numai dupa ce avansezi.

Primele doua sfaturi foarte simple si inteligente pe care sunt aproape sigur ca ai avut ocazia sa le observi despre abdomenele clasice / standard.

Picioarele departate din bazin si spatele incovoiat cu pieptul in fata.

Mai exact:

Cand te asezi pentru a incepe abdomenele trebuie sa te asezi in pozitia corecta. De obicei suntem invatati sa ne asezam cu picioarele si spatele drept si sa facem abdomene.

Primul pas este cat de mult incovoiem picioarele din genunchi. Avand in vedere ca esti la inceput trebuie sa le incovoiesti mai putin dar sa nu le tii drepte ca sa iti fie cat mai usor sa efectuezi corect exercitiile si sa tii spatele incovoiat cu pieptul inainte. Spre exemplu daca folosesti canapeaua trebuie sa te asezi cu picioarele intinse dupa care muti fundul cam 2-3 palme mai in fata astfel esti nevoita sa incovoiezi putin picioarele si asezi o perna in spate exact pe mijlocul spatiului pe care se aseaza spatele tau sau cum simti tu ca iti vine bine.

Dar am observat si ca trebuie sa sustinem mai bine corpul, trebuie departate picioarele nu tinute alipite astfel sustinand mai bine trunchiul din laterale. Trebuie sa tinem spatele incovoiat pe timpul exercitiului, cu pieptul inainte.

Trebuie ca ritmul exercitiului sa fie moderat. Nu te grabesti nici cand ridici trunchiul nici cand il cobori. Trebuie sa respiri cand esti asezata pe spate inainte sa ridici prima oara trunchiul apoi in acelasi timp in care ridici trunchiul expiri apoi cand il cobori respiri si tot asa. Trebuie sa armonizezi respiratia cu abdomenele care trebuie sa fie usoara adica sa nu respiri expiri prea mult aer in timpul exercitiului.

Inca un sfat. Cand efectuezi exercitiul asa cum ti-am spus mai sus trebuie sa ai mainile intinse pe spate in sens invers si paralele cu picioarele atunci cand esti pe spate si trebuie sa incepi exercitiul. Apoi cand ridici trunchiul le aduci treptat de pe spate in fata tot paralel pana cand orizontale si pralele cu podeaua.

Pot sa iti dau mai multe sfaturi dar cel mai bine pot sa le explic pe un chat adica live in direct ca sa fiu sigur ca intelegiwinking. Bafta!

| anonima0101 explică (pentru RealFriend010):

Multumesc mult, chiar o sa tin cont de sfaturi. kiss sincer imi pare rau ca nu mai pot sa-ti dau *funda* sad

| RealFriend010 a răspuns (pentru anonima0101):

Poti sa evaluezi raspunsulwinking.

| RealFriend010 a răspuns (pentru anonima0101):

Pentru "egalitate" mai bine deschizi alta intrebare ca e tracaseala mare si acolowinking.

| Edyy_Edwards_1995 a răspuns:

Fiindca voi cele 'firave' sunteți mai drăguțe decât celelalte

| anonima0101 explică (pentru Edyy_Edwards_1995):

Pai mi se pare ca sunt mai dragute cele cu masa musculara. laughing *parerea mea*

| IzzyAle a răspuns:

In fata unei fete firave, baietii au ocazia sa.si arate masculinitatea, aratand ca la randul lor pot fi sensibili.