| AlxMro a întrebat:

De ce nu se mai fluiera pasi si condusa la baschet? Adica eu care ma chinui 4 ani sa invat baschet corect si eficient, sa fiu depasit de o pirueta lesinata in urma unei conduse urmate de pasi?

3 răspunsuri:
| Eron a răspuns:

Esti sigur ca a fost condusa? Nu stiu cum a fost insa daca nu a ridicat mingea deasupra umarului, totul este OK.
Si totusi, ai jucat cu arbitru ca sa se fluiere?

| Eron a răspuns:

Nu stiu ce sa spun. Poate ca nu a observat arbitrul, se intampla la toate sporturile.

| AlxMro explică:

Nu a ridicat deasupra umarului dar pozitia mainii in timp ce tinea mingea era asemanatoare cu pozitia mainii unui cersetor. Da, arbitru aveam, fiind un meci oficial.