| TMNT2013 a întrebat:

De la o vreme am inceput sa fac exercitii:tractiuni,flotari, ganter...si ma doare foarte tare muschiul.

P.S. Nu este febra musculara si ma doare chiar si cand sterg tabla la scoala.

3 răspunsuri:
| UrbanViolent a răspuns:

E intindere musculara, te-ai fortat prea mult. Evita efortul pana iti trece, patesc si eu asa de la dans..si ma dor muschii picioarelor ca si cum cineva mi-ar baga un cutit in ei

| Lupulalbastru a răspuns:

N-ai precizat ce muschi te doare... Poate e o intindere sau un muschi imflamat dar cred totusi cred ca e febra musculara chiar daca tu negi ca este.Asteapta 1 saptamana iar daca durerea nu a disparut consulta medicul de familie si el iti v-a spune unde sa mergi sau iti v-a prescrie o crema daca nu este ceva grav.

| TMNT2013 explică (pentru Lupulalbastru):

Ma doare bicepsul...crezi ca ar fi bine daca as face o pauza de la exercitii, ma gandesc ca daca nu as mai forta muschiul masi simti mai bine.