| AvalohAlyn a întrebat:

Deci chiar nu stie nimeni? Referitor la liga 3 de fotbal romanesc, cei ce sunt la final pe locul 1 promoveaza direct in liga 2 sau mai sustin un baraj? Dar ce se intampla cu cei ce sunt la final pe 2, in liga 3 deci? Ma poate lamuri cineva va rog frumos?

1 răspuns:
| MarxMarcel a răspuns:

Cele 20 de echipe înscrise în noul sezon din Liga 2 se vor înfrunta într-o singură serie. Ultimele cinci clasate vor retrograda direct în Liga 3. Vor promova direct în Liga 2 primele două clasate, iar locurile 3 și 4 vor merge la baraj cu locurile 7 și 8 din play-out ligii 2