| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce joc tenis mereu mi se umfla antebratu si ramane umflat mult timp, de durut nu ma doare dar se vede aiurea e mai mare dreptu ca stangu ce sa fac sa-mi fie mainile la fel?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Cam asta este singurul"defect" al tenisului - nu iti formeaza muschii simetric doar pe o parte - daca esti dreptaci unele parti din partea dreapta vor fi mai dezvoltate.
Cel mai bine ar fi pentru "echilibrarea" aspectului ca sa faci in plus exercitii - pentru maini - brat, picior PE PARTEA OPUSA. ( daca esti dreptaci atunci axeaza-te pe exercitii doar pe partea stanga )

1 răspuns:
| Mihai_Alexandru_1993 a răspuns:

Pai daca ai folosit mana dreapta aiurealaughing pune si antebratul stang