| ForeverWarrior a întrebat:

Ectomorfii cate seturi pe exercitiu si cate in total pe grupa musculara ar trebui sa faca? Eu fac 6 seturi/grupa, 3 exercitii/grupa, 2 grupe pe zi de luni pana vineri.Eu am pus masa cu programul asta da oare daca scad la 4 seturi pot avea rezultate mai bune?

2 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Pentru un ectomorf faci prea multe seturi. 3-4 sunt arhi-suficiente. cum faci tu 2 grupe pe zi de luni pana vineri? asta inseamna ca lucrezi unele grupe de 4 ori pe saptamana? 1 grupa - 1 data pe saptamana. doar bratele si umerii daca vrei sa ii faci de 2 ori. MAXIM de 2 ori/saptamana. 3 exercitii pe grupa, 9-13 repetari pe serie e bine.