| Kerekes_Arnold_1989 a întrebat:

Este oky daca fac 4 zile de antrenament (dupa masa) pe saptamana de sala si pe langa asta in fiecare dimineata alerg 60-50 40 30 de minute pe zi depinde de zii...fac supraantrenament asa? dati-mi un sfat cum ar trebui sa ma organizez sa nu fac supraantrenament dar sa fac si sala si si alergat! \funda pentru cel mai complex raspuns! mersi

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fa de toate nu doar alergare http://www.eva.ro/......51304.html bucyrate de sport nu fa ce nu isi place, ar trebui sa manci fructe singura forma de energie a corpului si sa alergi dimineata dar nu multe pauze si sa ai o alimentatie sanatoasa

| DX190 a răspuns:

Daca alergi in fiecare zi si de 4 ori pe saptamana te duci la sala o sa fi obosit. Eu zic sa alergi dupa ce termini antrenamentul de la sala cu greutati.

Si daca nu vrei sa faci supra antrenament cand lucrezi cu greutati, tine minte:

Grupa mare: 9-12 serii (spate, piept) pentru picioare poti sa bagi chiar si 20 de serii, 30 de minute pe grupa.
Grupa mica: 4-9 serii, 1-2 exercitii si atat! (biceps triceps, antebrat, umeri), 10-25 de minute pe grupa.

| MasterXXL a răspuns:

Raspuns complex!laughing
nu stiu frate si eu merg la antrenament de 3 ori pe zi si inca nu am muritlaughing
Asa, lasand gluma eu stau intre 1-2 ore si nu stiu nu mi se pare supraantrenament.

| ionutz1011 a răspuns:

Mie unul nu mi se pare supraantrenament, e foarte ok, la sala pui masa, la alergat tonifiezi.Eu la sala in fiecare zi dupa ce imi terminam programul alergam cel putin 30 de minute pe banda.Tu prima data alergi si dupa sala, sa-r putea sa-ti afecteze performantele la sala.