| anonim_4396 a întrebat:

Exercitiile fizice precum flotarile, abdomenele si genuflexiunile, mentin sanatatea fizica?
Sunt cam sedentar si nu imi place sa merg la alergat si ma intrebam daca fac genu asta de exercitii dimineata si seara, ajuta la mentinerea sanatatii?

4 răspunsuri:
| Diiana232997 a răspuns:

Normal, se recomanda minim 30 de minute zilnic pentru o viata sanatoasa. In aceste minute se poate incerca orice exercitiu fizic.

| iSwag a răspuns:

Evident. :/

| ClaudyuBtv a răspuns:

Nu seara deoarece organismul este pus in miscare si el trebuie sa depună forta, glucide, energie pentru a întreține miscare deci organismul trebuie sa se relaxeze altfel vei avea insomni e buna alergarea deoarece aceasta nu necesita ca sa depună forta dale dimineata pentru ca atunci inima si organismul sunt odihnitee.

| Groze_Pety_1998 a răspuns:

Da cu siguranta ajuta la mentinerea corpului intr o stare foarte buna