| anonim_4396 a întrebat:

Exista alimente bogate in proteine care nu conțin carbohidrați? In afara de ouă și carne

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Singura de calitate este zerul din lapte,ouăle, carnea de vita,curcanul, puiul, porcul și cea mai buna pentru foamete pestele, soia nu este de calitate, de carbo ai nevoie, de unde ai energie? Ai nevoie de 600 de calorii în carbo pe zi cam asa, nu poți face cardio, culturism fără energie, dimineața trebuie obligatoriu carbohidrați de calitate de 500_700 de calorii, eu consumam lapte cu ovăz și fructe și un ou

| alina2k18 a răspuns (pentru RAY):

Vezi pe cineva sa bea zer?
laughing
Bleah
Oricum zeru din lapte are f putine proteine 1g la 100ml laughing

| alina2k18 a răspuns:

Branza degresata aia 0. 5grasime cam 17g proteine
Iaurt skyr 11g proteine
F putini carbohidrati.

| AnemonaP a răspuns:

Nu, in afara de oua și carne nu sunt altele. Însă, exista produse care conțin o foarte mica cantitate de carbohidrați.

| anonim_4396 explică (pentru AnemonaP):

Soia?

| AnemonaP a răspuns (pentru anonim_4396):

Brânza cottage, iaurt grecesc, fasole, alune… etc. O grămada.

| anonim_4396 explică (pentru AnemonaP):

Fasolea are carbohidrați -complecși dar sunt carbohidrați, produsele din lapte au lactoza adică zahar

| AnemonaP a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai cum proteine fără carbs, caută pe net lista cu proteine care au cei mai putini carbohidrați

| Sekim a răspuns:

Nu. Cum ți s-a mai spus, exista produse care au proteina și puțini carbohidrați. De ce ai vrea să eviți carbo totuși? Și care e problema cu zaharul? Nu înțeleg de ce toți din lumea sportului sau a nutriției critica zaharul de parcă ar fi cea mai mare problema laughing

| Catalin77945 a răspuns:

De ce esti un carbofob? Vreau sa stiu si eu, carbohidratii nu te ingrasa daca la finalul zilei esti pe mentenanta sau in deficit la calorii, ei doar retin apa pe care oricum o elimini.

| anonim_4396 explică (pentru Catalin77945):

Nu sunt, dimpotrivă, de obicei consum foarte multa fasole, linte..naut mai puțin deoarece nu fierbe și pâine simpla, nu integrala.Doar că nu voi mai avea prea mult timp pentru a face mișcare precum înainte și încerc să renunț la carbohidrați și zahar