| anonim_4396 a întrebat:

Exista ceva sanse sa slabesc daca fac sala de 5 ori pe saptamana si imi lucrez toate grupele de muschi, fac cardio si 3 ore de aerobic pe saptamana dar, mananc tot ce vreau(precizez ca nu mananc carne doar de pui si peste), in schimb de la dulciuri si produse de patiserie nu ma pot abtine...deci.exista ceva sanse de slabire?

4 răspunsuri:
| xcristix a răspuns:

Pai ca sa slabesti trebuie sa arzi mai multe calorii decat mananci, deci cauta calculatoare de calorii pentru diferite mancaruri si vezi cate calorii au dulciurile si ce mai mananci tu si sa zicem ca tu mananci cam 2500 de calorii pe zi, atunci cauta calculator de calorii pentru a afla cate calorii arzi in 24h si mai cauta calculator de calorii care sati arate cate calorii arzi cand faci sala, cardio sau aerobic, 1kg=8000calorii.dar daca chiar vrei sa slabesti trebuie neaparat sa tii o dieta, insa daca stai la oras e foarte greu ca peste tot unde iesi numa magazine si fast-food-uri asa ca du-te la vara la bunici

| Allexandrw07 a răspuns:

Haha ce 89% daca slabeste cel mult 25% e foarte bine.Dededeni3 daca vrei sa slebesti faci sala si ce mai faci tu acolo da nu mananci ca sa recuperezi ce. Termini sala mananci dupa aprox 1h si ianinte de sala cu 30mn si nu mananci cat 5 persoane la un loc mananci cat mai putin.
{Pt mai multe informatii si diete id de contact: alexandrw07}

| NemNUZ a răspuns:

89% ar trebui sa slabesti dar trebuie sa ai rabdare, bafta happy

| iulian200 a răspuns:

Incearca sa mai reduci dulciurile in loc de trei batoane de ciocolata manaci doua si tot asa.