| anonim_4396 a întrebat:

Fac sala si vreau sa ma abtin de la masturbare cateva luni, pentru ca am auzit ca iti scade testosteronul. O sa am rezultate mai bune daca ma abtin?

Răspuns Câştigător
| greyhound a răspuns:

Sexul/masturbarea nu influenteaza nici negativ, nici pozitiv, un culturist dpdv al cresterii musculare. Si ca idee, masturbarea/sexul creste nivelul de testosteron din corp
Deci nu e cazul sa te abtii, dar ar fi ok daca ai face-o cu ponderatie

3 răspunsuri:
| zozo74 a răspuns:

NU este intotalitate un mit testosteronul functioneaza linistit astfel stai linistit si dai sa sune.

| pietrean a răspuns:

Ma indoiesc ca masturbarea iti scade testosteronul.Varsta,alcoolul,stresul,antidepresivele si unele boli, pot afecta virilitatea.Nu crezi ca ar fi mai bine sa-ti gasesti o iubita sau sa platesti o prostituata ("legala", ca sa nu te imbolnavesti)? Asa scapi si de stres si de tensiunea sexuala.

Răspuns utilizator avertizat