| bau0217 a întrebat:

FUNDA! S-a vandut pachetul cu drepturile TV pentru derby-ul etapei din liga 1 pentru sezonul viitor? Daca da cui?

Răspuns Câştigător
| Gabriel1 a răspuns:

Pachetul 1 - Digisport, pachetul 2 - Dolcesport si pachetul 8 - Antena 1. Televiziunea care va dori sa cumpere restul de sase pachete ramase disponibile va trebui sa plateasca minim 100 milioane de euro (TVA inclus). In cazul in care pachetul nu va fi vandut, in urmatoarele trei sezoane vor fi televizate doar trei meciuri pe etapa.

Si ultimul pachet ar fi TVR, oricum nimic nu e clar, e o mare incurcaturca cu pachetele.