| Cheloo20cmRecords a întrebat:

Am înțeles că sa vandut pachete din drepturile de televizare din liga 1 la tvr 1. Ce meciuri se vor transmite din liga 1 pe tvr 1?

3 răspunsuri:
| vintageboy a răspuns:

Momentan nu au luat, se spune ca ar vrea sa ia pachetul 9, insemnand un pachet care nu garanteaza primele optiuni. Nu neaparat ca vor vedea numai Sportul - Branesti dar derby-urile vor fi transmise de cei care au luat pachetul 1 si 2, cu primele drepturi de alegere(prin rotatie) iar apoi vor alege urmatoarele pachete.

| volgian a răspuns:

Poi au pachetu 9. Adica no vor avea niciodata prima optiune. Intr-o anumita perioada vor avea optiunile 2 si 3, cam pe vremea asta anul viitor. In rest, ultima optiune, un meci de genu Sportul-Branesti

| deny_5497 a răspuns:

N-am auzit nimic de tvr