| adela2012 a întrebat:

Heei, stiti cum as putea scapa treptat de burtica? nu o am foarte mare, si ma refer la grasimea de pe intreg abdomenul (inferior, superior, solduri, tot...) As vrea sa imi schimb stilul de viata, sa nu mai mananc asa mult pana acum, dar nici sa renunt de tot la anumite alimente. Sa gust din fiecare... Cu miscarea ce spuneti, vreau sa fac cardio, orice tip de miscare..Sa beau ceaiuri, apa etc. Cateva sfaturi, va rog!

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Daca te uitai la ultimele 100 posturi din categoria sport gaseai 20 de intrebari la fel cu 40 de raspunsuri utile. dar search e prea greu.

1. cardio. minim 3 ore pe saptamana impartit in 3-5 zile; preferabil perioade cat mai egale intre ele.
2. renunti la orice contine zahar, sare, faina alba.
3. reduci prajelile si grasimile saturate (orice grasime nesaturata prelucrata termic la peste 60 grade, grasimea din carne si lactate).

atat.

| KhludCiprian a răspuns:

Din experienta mea e o combinatie de factori ce iti imbunatatesc calitatea vietii:
- dormi mai mult si mai bine
- bea apa
- mananca mai multe proteine (macar un ou dimineata), astea cresc satietatea mancarii ce o mananci
- fa miscare dar nu te omora, creste gradual intensitatea

Cam astea o sa te ajute sa pierzi 5-10 kg in cel mult 4-5 luni. Nu te grabi sa pierzi greutatea, dar gandeste-te sa ai un stil de viata sanatos, ce cred ca e cel mai important!

| Georgesava a răspuns:

Nu trebuie sa te straduiesti prea tare eu am renuntat de tot la paine nu manunc de pe 6 mananc nu foarte mult la masa si am scapat de balonare dar grasimea se scapa doar cu cardio arderea caloriei