| Babushka a întrebat:

Credeti daca fac abdomene pe zi vreo 100-150 +alte exercitii pentru abdomene dimineata, dupa amiaza si seara voi scapa de grasimea de pe solduri si burtica? Incerc sa ma abtin si la dulciuri mai ales seara, iar bauturi nu beau decat apa si ceaiuri neindulcite...

9 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

E bine, dar mai lucreaza si cu ceilalti muschi, nu-i bine sa faci numai pentru o anumita parte. happy

| deea_1980 a răspuns:

Pai ai scapa de grasime si mai repede daca ai reduce consumul de grasimi, etc.

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Sunt mult prea multe abdomene, te va durea burta can dupa o saptamana. nu mai manca dupa ora 18. poate pare un cliseu dar chiar e adevarat.

| octavianpas a răspuns:

De pe burtica se duce grasimea dar pentru solduri trebuie alfel de exercitii.

| VladyCristian a răspuns:

Esti fata din cate inteleg. Incearca sa mergi un pic la sala de fitness. Nu prea au rost abdomenele - la fete. Cum ziceam - mergi la sala de fitness si respecta un regim. Un sfat: dupa ce se incalzeste vremea, alearga aproximativ 5 km zilnic happy

| mariaaa a răspuns:

Daca o ti in felul asta o sa scapi cu siguranta de burticaaaa! pup la uh si BAFTA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca exercitiile de pilates pentru zona respectiva, dar inarmeaza-te cu foarte multa rabadare.Este o zona cu probleme.Si da, sportul, regimul de viata sanatos, crema anticelulita, impachetari...egal reusita.Eu una fac de un an si se observa grupele de muschi.

| catalinutz1288 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY

daca faci exercitiile astea sigur o sa dai jos. Si incearca sa mananci alimente cat mai sanatoase.

| pms a răspuns:

Hmm... Sa-ti zic cum slabit eu vreo 10 kilograme[ odata cu el disparand si soldurile si burtica ]. In primul' rand muuuuult sport, fara paine [ dulciurile chiar nu le-am limitat ] si cam atat. Despre macatul seara nu stiu ce sa zic, pentru ca eu mancam destul de mult seara [ asta fiind pe la 8-9 ], dar faceam foarte multa miscare pe timpul zilei [ in special voley :X ].

In fine, eu iti recomand sa cauti pe youtube "8 minutes abs" [ sau ceva de ganul ], am auzit ca tine faza daca sunt facute de doua ori pe zi. Eu consider ca sunt mia bune astea decat 500 de abdomene [ am exagerat :-J ] care lucreaza doar o parte din muschi.

Sper ca ti-am fost de ajutor :*