| XcrisSSx a întrebat:

Hei! Am cateva intrebari.Fac sala.Vrrau sa stiu daca atunci cand vin de la sala ii bine sa mananc carne din conserva(vita,porc, peste). Sunt bune?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu stii nici cum este hranit animalul a carui carne o cumperi de la macelarie darmite o conserva care este facuta sa tina luni si chiar ani de zile.Nu iti recomand conserva decat foarte rar.

| K0sti a răspuns:

E "minunata"! Da carnea din "neconserva" ce are?

| Idkidk a răspuns:

Da, e bine, dar cine ştie ce conservanţi s-au pus în ele.winking Ai grijă ce consumi, şi uită-te pe etichetă!

| peperonies a răspuns:

In general nu e bine sa mananci nimic din conserve.

| alexandrualind a răspuns:

Da,sunt bune.