| User9006 a întrebat:

Salut, am aproape 18 ani si 193cm inaltime,mananc mult acasa :carne vita,porc,miel,orez,branza, etc tot ce e bun si nu ma ingras deloc :crying.Am fost la o farmacie naturista si mi-am luat 50batoane proteice de la Redis, am abdomenul perfect plat,picioare perfecte, dar nu prea am piept biceps triceps antebrat si la spate muschi si par slab sad mi am cumparat gantere deoarece "nu am timp sa merg la sala". Vreau sa stiu daca sunt bune batoanele alea sau daca nu ce sa-mi cumpar? nu steroizi sau altceva ce dauneaza sanatatiii.Ce-mi recomandatii?

Răspuns Câştigător
| Tina_Criss_1987 a răspuns:

Daca esti slab, este foarte bine! Inseamna ca esti sanatos! Dar singurul mod in care poti face muschi este sportul

| Cosmin86 a răspuns (pentru Tina_Criss_1987):

Serios? Muschii se fac prin sport + multa mancare ( in special proteina si carbohidrati ). Doar prin sport nu faci nimic, copil mic ce esti.

5 răspunsuri:
| CulturismsiFitness a răspuns:

Intra pe youtube si cauta canalul Totul despre steroizi. Acolo un culturist profesonist explica in voice loguri tot ce trebuie sa stii.Si are si niste antrenamente foarte smechere

| Rapperităă a răspuns:

Sa faci sport. Asa te vei ingrasa ramanand sanatos.

| User9006 explică:

Totusi pe langa mancare multa si sport, mai trebuie sa cumpar proteine la galeata sau batoane? Sunt bune sau strica sanatatea?

| Cosmin86 a răspuns (pentru User9006):

Alea tot din mancare sunt extrase.

proteine "la galeata" = mancare concentrata ( scrie pe ele din ce sunt: zer, lapte, albus de ou, soia, mazare, etc. ).