| Sun_Choi_2000 a întrebat:

Hei..am si eu o problema. Acum un an jumate am fost la inot. La inceput plangeam ca nu imi placea. Ne punea sa facem nu stiu cate ture de la un capal la altul al bazinului(10 picioare fluture, 10.10.) Cel mai greu era cand ne punea sa sarim, deoarece nu credeam ca ma pot ridica la suprafata. Dupa toate astea..chiar daca acolo faceam cat de cat "treaba", acum nu mai pot. Mi-e frica sa nu ma duc la fund. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| teosbeos a răspuns:

Ti-ai dezvoltat o frica de apa. ca sa treci peste ea, trebuie tu sa inveti ca apa iti e prietena si ca te ridica la suprafata. poti incepe prin a merge la bazin si sa incerci sa inoti si sa te relaxezi in apa. apoi o iei pas cu pas pana te obisnuiesti. prima data sari in picioare, du-te cu o prietena si distrati-va putin. invata sa te simti bine inotand. poti incerca sa faci pluta pe spate sau pe fata. ce te facepe tine sa te simti bine. pas cu pas si ai sa reusesti

1 răspuns:
| CulturismsiFitness a răspuns:

Sa vorbesti cu antrenorul tau de inot despre aceasta frica. el este cel mai in masura sa te ghideze deoarece el sa mai lovit de astfel de probleme