| Andrei12_3934 a întrebat:

Am practicat judo 1 an si inot cam tot 1 an. Insa totul s-a sfarsit la finalul semestrului 1 din clasa a 6 a( trec in a 7 a) deoarece, imi tragea in jos notele, iar mama m-a obligat sa numai fac sport si sa ma pun cu burta pe carte. Acum o saptamana m-am cantarit si aveam 65 de kilograme, ceea ce ma deprimat total deoarece, cand faceam sport ma mentineam la o medie fixa de 55-56 de kilograme. Obisnuiam sa alerg in parc cu unul dintre cei mai buni prieteni ai mei, dar el acum trece in a 9 a, si el e genu care invata foarte mult si sigur nu va mai avea timp sa mai alergam prin parc.Sa alerg singur nu prea imi place, iar cei de la mine din clasa sunt genul calculator 24/7. Vreau ca in vara asta sa dau jos burta care am acumulat-o dealungul semestrului 2 si pentru asta am nevoie de un sfat de la voi. De sport ma voi apuca din nou cand o sa incep scoala si voi incerca sa scot si o medie buna big grin.
Orice raspuns e bine venit in afara de cele rautacioase. A si am uitat sa mentionez ca am 1.65( daca nu ma inseala ruleta :-s). big grin

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut ține regim, fără pîine dulciuri, și mîncat seara, și fără bere.

| MEandTHEWORLD a răspuns:

Si eu fac inot pentru ca si eu chiar m-am ingrasat foarte mult.eu ma ingrasam pe baza stresului(cu scoala).in fine nu asta conteaza. daca e vorbeste cu mama ta pentru ca inotul este foarte bun eu nu am mai facut din cauza problemelor de sanatate si pot sa spun ca m-am ingrasat foarte mult deoarece zaceam numai in pat.cu scoala...nu stiu acum chiar nu vreau sa ma dau mare serios pe sem 2 mi-a iesit 10.pe mine nu m-a tras in jos.bn depinte de fiecare.eu u suport sa iau nici macar un 9.mami mereu ma ceatra ca sunt prea constiincioasa.regimul la mine nu a functionat deloc. daca e iesi pe afara si fa miscare e cel mai bun lucru.eu sunt intr-a 5 si nu am pe nimeni unde stau eu.tosti copii stau departe de mine si pe ei nu ii lasa sa vina in cartierul meu.eu ti-o spun ca eu chiar sufar din aceasta cauza.am inceput si eu sa ma mai schimb. daca tu esti ca mine inseamna ca nu poti iesii nici macar din casa de rusine.eu asa sunt.doctorii imi spun ca nu sunt ca alti copii pentru ca ei sunt mult mai grasi ca mine. sper ca nu te-am suparat ca am scris atat de mult dar eu asa ma simt si crede-ma eu nu sunta o catea de aia care le doreste altora defectul ei.chiar nu vreau sa se simta cum ma simt eu pentru ca intr-o periaoda am avut o depresi care mi-a afecta sanatatea chiar foarte mult. sper sa nu patesti si tu ca mine

| alexnegruti a răspuns:

De exempu poti sa faci sport in casa nu neaparat afara cum fac eu, aveam 59 kilograme si dupa 2 luni am ajuns la 44 kilograme am facu in jur de 2 ore (IN CONTINU) numai,, 10 abdomene'',,, 10 flotari'' si 10 genoflexiuni consecutine (si am 12 an si 1, 58 cm laughing