| madalynagirl14 a întrebat:

Vreau sa scap de burtica si sunculite, deoarece cum se termina scoala plec la mare si am auzit ca daca iti pui folie transparenta in jurul abdomenului in timp ce faci exercitii te ajuta sa dai jos din burtica (nu sa slabesti, ca de slabit nu am nevoie, am 51 kg) si am vazut si pe net ca multe persoane fac asta si spun ca e chiar ok, dar altele nu o recomanda ca pielea nu poate sa respire si alte alte. Sunt cam confuza! E ok sau nu? Apropo, nu trebuie sa ziceti de alimentatie nimic ca am inceput sa am grija ce mananc.

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

E doar un mit, cu o folie transpiri mai mult si ai "iluzia" ca asa arzi mai multe calorii.

Ca sa arzi calorii trebuie sa transpiri in urma efortului fizic, nu ca ai pus o folie sau ai iesit la 35 de grade cu haina de blana pe tine happy

| CristinaMariuca a răspuns:

Da.eu asa am facut