| Mirunikuuu a întrebat:

Heiii sunt cam grasuta pentru varsta mea si as vrea sa va intreb daca nu stiti niste cure de sclabire.....stiti vreau sa merg pe la Baile Felix la Mare pe la vale stiii si vreau sa nu fiu asa grasuta...
plssss va rog... daca stiti va rog sa-mi spuneti repede

7 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Buna draga, vezi ca exista o functie search pe siteul asta. Sincer m-am plictisit de cate ori am dat acelasi raspuns. Crezi ca la tine difera ceva fata de altii? Aceleasi principii se aplica la slabit pentru toata lumea. Asa ca te rog cauta in raspunsurile date de mine si o sa gasesti ce iti trebuie tongue :*

| marinaa9 a răspuns:

Eu intr-o saptamana am scapat de 2 kg : urmeaza asta : fara paine, sau dulciuri, fara bauturi acidulate, doar apa
dimineata: 2 oua fierte si ceai verde(care topeste grasimile)
gustare: 1 mar/pepene/banana
pranz:piept de pui la gratar/peste la cuptor
si dupa ora 5 nu mai mananci nimic, cand ti-e foame bei apa
in legatura cu miscarea: avand in vedere ca eu fac handbal de performanta, tu poti alege sa mergi cu rolele cam 1 ora jumatate, sau sa sari coarda 30 de minute sau sa alergi in jur de 45 minute

| Anonim22341 a răspuns:

Uite Miruna, eu iti dau dieta care o folosesc si eu, si cu care am slabit in 2 luni jumate 12, 5kg :X

Dimineata(ora 7:00-9:00):-lapte cu cereale de ovaz.
Dupamiaza(ora 13:00):-un iaurt cu 0, 1 grasime si un mar.
Seara(ora 19:00):-Un gratar de vita, pui sau curcan(gratarul sa fie cat mana ta de mare).
! Regula importanta este sa nu mananci de la ora 20:00 nimic nimic! Doar bei multa apa.
! Mai ajuta la digestie dimineata pe stomacul gol sa bei un pahar maree de apa in care storci cat de multa lamaie poti).
! Am m-ai facut miscare multa (dupa ce veneam de la scoala imi faceam temele si apoi ieseam afara si ma jucam diferita jocuri care necesitau efort) de exemplu:Fotbal, ratele si vanatorii, prinsa, ascunca, 10 patratele, omu' negru, gardiana

| Mirunikuuu explică (pentru Anonim22341):

Dar pot rontaii seminte?/

| Anonim22341 a răspuns (pentru Mirunikuuu):

Nu,semintele au foarte multe calorii. Ajung de la 500-1000 kalorii.

| insidetmi5 a răspuns:

O sa iti spun ce mi s-a intamplat mie...m-am apucat de ciclism impreuna cu tatal meu si chiar am slabit in jur de 6 kg...dar am incercat si cu cure, sa incerci sa nu mananci dulciuri, sa incerci fructe, legume si sa nu mananci de la ora 19:00 in sus

| vasileboss123 a răspuns:

Pai incearca dieta in care slabesti 1 kg pe zi uite linkul http://www.reteteculinare.ro/......e_zi-1132/