| Reyna1234567 a întrebat:

Am și eu nevoie de niște sfaturi, am 10 luni de când am născut și am încercat diverse antrenamente pentru arderea grăsimilor și tonifierea mușchilor. Cine mă poate ajuta cu o dieta și un antrenament care sa dea rezultate. Dau funda

Răspuns Câştigător
| Galezu11 a răspuns:

Sa-ti traieasca!
Asculta la mine, daca vrei sa dai jos grasimea, adica sa te definesti, mananca mai putini carbohidrati incearca sa reduci numarul caloriilor, mananca fructe multe, fa cardio, HITT e cel mai bun. In ceea ce priveste programul, depinde de dispozitia ta si de timpul pe care-l poti aloca antrenamentelor, dar fie ti-am facut ceva un program.
L- Picioare- cardio lent.
M- Abdomen- cardio mediu
M- Brate- Cardio intens.
J-Pauza
V-Pauza
S-Cardio lent
D-Cardio intens.
*Faci antrenament brate si nu faci antrenamentul cardio dupa ce termini antrenmentul.
In prima luna tine-o mai moale cu cardio-ul pana corpul tau se obisnuieste. Dupa poti creste intensitatea.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine e sa vorbesti cu un nutritionist si cu instructor de fitness/ sală. Ei o sa stie ce trebuie sa faci. Bafta :*

| Deea2016 a răspuns:

Dieta cu limonada, bei în fiecare zi limonada îndulcit cu miere de albine și faci în timpul liber exerciții fizice.