| Katakimiku a întrebat:

• As vrea sa imi schimb stilul de viata, adica sa mananc mai sanatos si sa scap de burta ( sa am un abdomen plat ).
• Aveti diete care pe voi v-au ajutat?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, să combini cât mai corect alimentele, mult sport și hidratare corespunzătoare.
http://calorii.oneden.com/
Exclus înfometarea și sedentarismul.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai putina paine, un singur fel de mancare, o salata in care sa preferi tot ceea ce nu poti abandona...

| Wehes a răspuns:

A 15-a oara :
Renunti la : bauturi acidulate ( sucuri, apa minerala, bere etc ), prajeli, dulciuri, grasimi ( grasimi nesanatoase ) si incerci sa ai 5 - 6 mese pe zi.
Ca efort fizic : Cardio ( Alergat )

| xXAlphaXx a răspuns:

Salut,uite asta pare delicioasa si sanatoasa:
http://www.euforia.tv/......12107.html

| Awesoman a răspuns:

Ideea mea este aceasta :
- 2 zile pe saptamana de hranesti cu fructe
- 2 zile pe saptamana te hranesti cu legume
- 2-3 zile pe saptamana te hranesti cu gratare.
Iar seara sa alergi cativa kilometri.

| CameleonnnN a răspuns:

Buna Katakimiku!
O dieta? Nu mai bine un stil de viata daca vrei si un corp sanatos si in forma.Alimentatia pe care ti-as recomandao este:legume, fructe chiar si carnea alba desigur in cantitati mici si cu o salata langa ea pe plan alimentar.
Si pe plan de exercitii daca zici ca ti-ai dori un corp sanatos ai putea sa incerci exercitile cardio de vreo 2-3 ori pe saptamana in jur de 30 de minute alergare usoara + niste exercitii de tonifiere pentru abdomen : http://www.youtube.com/watch?v=WQN1Y13GMkE mi se par foarte bune pentru femei.
P.S:Nu uita sa te hidratezi bine si sa te odihnesti destul si ai mai putea sa incerci aplicatia MyNetDiary daca ai telefon care are iOs sau android

| Powerfulx3 a răspuns:

Bună! happy Dietele cele mai bune şi sănătoase sunt fructele.Este cel mai bine să ai un stil de viaţă echilibrat şi să mănânci sănătos.Trebuie să renunţi la carne. Într-un adevăr carnea îţi oferă cele mai multe proteine, dar până slăbeşti trebuie să eviţi acest lucru, ca mai apoi să poţi mânca liniştită carne.O prietenă de-a mea s-a îngrăşat foarte mult. Uite ce poţi face:
(ex.) luni: poţi mânca doar fructe
marţi: poţi mânca doar legume
miercuri: poţi mânca mai multe cereale
joi: te poţi baza pe lactate
vineri: salate cu fructe/legume.
Îţi poţi alege tu alimentele şi respectiv zilele.happy Nu cer fundă, doar încearcă.winkingMult succes.; d

| Katakimiku explică (pentru Powerfulx3):

O sa o incerc pe asta... arata cel mai bine.Iti spun saptamana viitoare daca a mers. happy
O sa adaug si o ora de alergare in fiecare zi. big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru Katakimiku):

Si dupa ce termini, ce-o sa se intample? O sa te ingrasi fix la loc.

Terminati cu regumuri stupide, e CRETIN sa mananci doar fructe 2 zile din cauza fermentatiei, o sa-ti fortezi stomacul pana dai in gastrita.

Invata sa mananci :
http://www.getfit.ro/......abire.html

| Cosmin86 a răspuns (pentru Powerfulx3):

Serios? doar fructe o zi intreaga?

Tu GANDESTI inainte sa spui asemenea tampenii?

fructe = zahar (fructoza) + mai si fermenteaza

2 zile doar fructe... cat de idiot sa fi sa tii asa ceva.