| xcristix a întrebat:

Imi puteti da diete cu care sa slabesc foarte mult si foarte repede? vreau sa slabesc pana la vara cam cat ar trebui nu prea stiu eu am 14 ani 68 kg si 1, 58 inaltime si vreau sa slabesc apoi sa ma pun pe alergat, flotari, abdomene etc. si nu stiu cate kg trebuie sa slabesc ca sa mi se vada muschii dupa ce o sa ii fac dar presupun ca vreo 20 kg.

4 răspunsuri:
| naf29 a răspuns:

Nu ai nevoie de sala, pentru a slabi. Dar este indicata, daca poti sa mergi la una. Pentru inceput iti recomand sa alergi 20-30 de min, sa iti cumperi o coarda de sarit si sa incepi serios sa lucrezi cu ea (10-20 min). Aici gasesti exercitii pentru acasa: http://antrenorpersonal.wordpress.com/......lor-acasa/
http://antrenorpersonal.wordpress.com/2011/11/20/ce-poti-face-acasa/

Sper sa te ajute. Mult succes.

Răspuns utilizator avertizat
| rakitik a răspuns:

Incurci ordinea...nu trebuie sa slabesti si dupa sa pui masa musculara.Fa abonament la o sala si trage de fiare 2 luni pentru masa musculara(intreaba-l pe instructorul de sa sala ce exercitii trebuie sa faci pentru masa musculara). Dupa 2 luni te apuci sa lucrez pentru definire(tot pe nenea instructorul trebuie sa il intrebi cum trebuie sa lucrezi). Teoretic pentru masa musculara trebuie greutati mai mari si repetari putine, iar pentru definire repetari multe, pauze scurte si greutati mici.Totusi tu esti la inceput si daca te apuci de greutati care nu is pentru tine nu o sa faci nimic.Cel mai bine e sa il asculti pe instructor.Nu manca fast food, alearga mult si tine-te de treaba.Bafta

| xcristix explică (pentru rakitik):

Pai nu vreau sa ma fac culturist ci doar sa am si eu ceva muschi pentru fete mai mult si stau la tara si nu am bani de salamdar oricum mersi de rraspuns