| Buuster a întrebat:

In situatia de mai jos ( ii un link cu imaginea mai jos ) A J castiga mana sau se imparte potul?

LINK >--- http://img.plici.ro/image/At7

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Da. Daca unul are A, J, iar celalalt A, 10, iti dau cateva exemple de carti pe masa cand potul se imparte:

8, 2,9, 2,8; A,A,Q,Q,J; A, K, K, 7, Q; 5, 8, 4, 7, 6(cu conditia sa nu se faca culoare cu cartile vreunuia din ei), 2, 8, 2, 2, 8...etc, etc, sunt destule combinatii pentru split pot.

2 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

A,J castiga mana cu:
A, A, K, Q, J.

Celalat are la fel dar 10 in joc de J, deci carte mai mica.

| Buuster explică (pentru Holiday):

Ca sa se imparta potul, trebuie sa fie cele 5 carti identice?

| Holiday a răspuns (pentru Buuster):

Da. Daca unul are A, J, iar celalalt A, 10, iti dau cateva exemple de carti pe masa cand potul se imparte:

8, 2,9, 2,8; A,A,Q,Q,J; A, K, K, 7, Q; 5, 8, 4, 7, 6(cu conditia sa nu se faca culoare cu cartile vreunuia din ei), 2, 8, 2, 2, 8...etc, etc, sunt destule combinatii pentru split pot.