| anonimguy3 a întrebat:

INCREDIBIL! Cel mai SCUMP transfer din ISTORIA fotbalului BATE recodul lui Cristiano Ronaldo de 94 de MILIONE DE EURO! Cine va fi cel mai scump transfer din istorie de acum multi ani inainte! :-O :-O http://www.gsp.ro/......04871.html

10 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

E o nebunie. S-a ajuns ca fotbalul sa se joace doar pentru bani. Bale nu merita nici pe departe 120 de milioane de euro, asa cum nu merita nici Cristiano Ronaldo 94.
Singurul transfer car imi vine in minte acum, pe bani multi si care si-a meritat bani a fost cel a lui Zinedine Zidane pentru care in 2001 s-au platit 78 milioane de euro (plecat la Real Madrid de la Juventus).
Suma maxima care zic eu ca ar fi pentru Bale...maxim 50 milioane, dar e mult si 50.

| anonimguy3 explică (pentru Ibrahimovic):

Nu-I adevarat Gareth Bale merita vandut pe si mai multi bani decat vrea Real sa dea pe el si este oricum mai valoros decat Cristiano Ronaldo asta stim cutoti. Ar fi un transfer istoric dar stim cutotii ca un transfer istoric ar fi cel al lui Lionel Messi la o alta echipa laughing Messi find cotat la 179 de MILIOANE DE EURO! surprise surprise

| Ibrahimovic a răspuns (pentru anonimguy3):

Messi ar merita!
Serios?! Bale mai bun decat Cristiano Ronaldo?!
Salut! Esti doar un anti-Ronaldo!

| anonimguy3 explică (pentru Ibrahimovic):

Nu sunt conta lui Cristiano Ronaldo dar eu cred ca Gareth Bale e mai valoros decat el si la pret dar si la talentul fotbalistic deci nu ma mir de ce patronal celor de la Tottenham Hotspurs cere 120 de mil de euro pe el de fapt prima data cerea si MAI MULT O SUMA COLOSALA 145 DE MILIOANE DE EURO pentru al lasa pe Bale sa plece! surprise surprise surprise

| IndiferentXD a răspuns (pentru anonimguy3):

Pe Messi l-ai cotat tu la 179? sau cine?
Valoare de piata al lui Messi este de 120! cea mai mare de fapt.
http://www.transfermarkt.de/de/fc-barcelona/startseite/verein_131.html

| Ibrahimovic a răspuns (pentru anonimguy3):

Mai bine spus, Tottenham nu vrea sa-l lase pe Bale sa plece! De asta cere atat de mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ibrahimovic):

Auzi la ala..Bale mai bun ca Ronaldolaughing)))Si de unde Messi 179 milstraight face...

| EverChampion a răspuns:

Nu-mi spuneti mie ca Ronaldo nu merita 94! As spune ca merita si mai mult si Messi? 170 mil? pentru ce sa sta doar pe langa poarta? Hai sa vedem noi un duel 1 la 1 cu Ronaldo si Messi si vorbiti dupa aia!

| anonimguy3 explică (pentru EverChampion):

Mda ce legatura are cu ce am spus eu, ok am zis si de Messi si Ronaldo dar ce legatura are cu ce am zis eu despre transferul istoric care se va realiza. (sper ca nu sunt fan Tottenham Hotspurs happy )

| Ibrahimovic a răspuns (pentru EverChampion):

Nu, nu, nu, hai sa nu exageram. Ronaldo nu merita 94 de milioane (desi este preferatul meu nr1). Daca nu a meritat Zidane atat, nu avea cum merita Cristiano Ronaldo. Sau poate vrei sa zici ca Ronaldo e mai bun decat era Zidane?
Am mai spus. Fotbalul a ajuns sa se joace pentru bani. Daca Real nu ii da 13 milioane pe sezon lui CR7, nu cred ca acesta ar mai sta la Real.
Cat despre Messi ce pot sa spun. Acesti 170 de milioane de euro reflecta faptul ca Messi nu va pleca niciodata de la Barcelona, iar daca va pleca, asta se va intampla pe finalul carierei, atunci cand va fi doar o unbra din ce este acum, la fel ca orice alt mare fotbalist ajuns la sfarsit de drum.