| Spiker_9104 a întrebat:

Intr-o bataie unde este cel mai bine sa lovesti adversarul astfel incat sa nu mai poata sa lupte in afara de aia sub centura ca aia o stie orice noob, vorbesc de puncte slabe ale corpului uman ceva sa il ameteasca sa il doara tare sau chiar o vena mai sensibila care sa provoace durere si ameteala.

13 răspunsuri:
| mada1 a răspuns:

Pai.cea mai buna lovitura ( dar sa o prinzi cum trebuie ) este lovitura la ficat.nu ai vazut si la meciurile de box. dupa o lovitura zdravana laficat adversarul e pe jos? laughing o alta lovitura buna este cea in barbie. daca lovesti bine si puternic adversarul primeste " dauna totala " laughing)

| c4t4lin a răspuns:

Daca ai facut un sport care implica picioarele, dai una in piept sau in cap si ii trece de toate. Da nu incercati prostii din astea ce vedeti la filme, sa-i suciti gatu` sau altceva ca s`ar putea sa o mierleasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spiker nu e cea mai buna dar la gat in partea dreapta e o vena care duce la creier si daca apesi pe aia il doare creieru si langa vena aia e un organ (care o fi) si daca apesi pe vena organu ala(ma rog.) poate sa crape si lesina si dupa o ora doua ii poate provoca moartea deci nu apasa prea tare e de ajuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... dai cu ce gasesti mai repede un cap in gura. un pumn in nas, o lovitura puternica in mandibula adversarul va manca o vreme cu paiul si la fata este periculos cu ar fi un cot in fata o lovitura data cu precizie la ficat si nu numai cu precizie ci si cu putere ca sa te bati nu trebuie sa stii numai atat trebuie sa ai si niste muschii sunt foarte multe lovituri pentru a te bate

| CastronulCuCeapaVerde a răspuns:

Sub barbie. In frunte. In ficat. In piept. In gamba piciorului.
Dar cel mai bine sa ataci pe cineva ii printr-un mod intelectual, sa il faci sa planga in rusine si ciuda si o sa vezi ca ii mai efectiv decat lupta fizica. Domini mai greu pe cineva prin vorbe dar il domini cu adevarat. Nu ii bine sa te bati si lasa jargonul de n00b si l33t o sa iti prinda binewinking

| wimpyannya a răspuns:

La gat in partea stanga este un punct sensibil, daca ciuoesti de acolo adversarul poate muri pentru ca este o vena acolo care pulseaza odata cu inima.sau la ceafa daca lovesti foarte puternnic provoaca ameteala.

| Alves_Alecsh_1992 a răspuns:

Putini oameni sunt in stare sa loveasca cum trebuie asa ca cel mai bine e sa-l lasi sa loveasca prinzi mana o rasucesti si apoi aplici o lovitura cu talpa piciorului in coaste

| raffaelo_3829 a răspuns:

Dai 5-6 pumni puternici unu dupa altu dar rapizi in gura si la ochi si daca esti tare in picioare ii dai un picior in capwinking

| Cosmin95 a răspuns:

Bai. Cea mai tare lovitura e cea in STERN, in varful pieptului unde se unesc coastele, in cavitatea aceea in forma de V intors, ii iei rasuflarea pe loc

| Rosu_Laurentiu_1982 a răspuns:

Poti sa ii dai in piept sau pe umeri in fata sau daca il prinzi in spate mai jos
intra aici: http://www.karatepetrom.ro/......ului-uman/
ai mai multe locuri

| Iovan_Mario_1996 a răspuns:

Cele 3 lovituri cele mai letale din care poate murii: una in frunte; una in capu piaptului si una in partea de jos a gurii in stanga ta adica dreapta lui ori ii dai somn ori moare

| Muresan_Alin_1998 a răspuns:

Frate,eu de obicei am obisnuinta sa incep cu pumni la fata dupa care il pun jos si picioare in gura... daca apuc sa mai dau la coaste, ficat e binehappy Dar depinde si de tine daca ai facut ceva sport de lupte.

| Catalin77u a răspuns:

Sub barbie