| 11777 a întrebat:

Spuneți-mi niste puncte sensibile ale corpului într-o bataie. Unde doare cel mai tare?

Răspuns Câştigător
| Crsiti92134 a răspuns:

Daca vrei sa termini repede, in barbie, nu direct, ci croseu, lovitura in madibula provoaca un "shoc" la creier, si te lasa fara puteri instantaneu, chiar te lesina.
Daca nu, o lovitura puternica in stomac linisteste pe oricune, la fel, te lasa fara puteri.
In spate este periculos, il poti lasa fara aer, si de asemenea, ferestete de loviturile la gat, la inima, si intre stomac si piept, pentru ca-l omori imediat, si nu cred ca vrei asta.

1 răspuns:
| AFR81 a răspuns:

Ai dat funda unui raspuns compus din prostii in proportie de 75%, doar restul fiind ceva mai plauzibil. Evident, loviturile la cap sunt foarte dureroase si pot provoca neplaceri celui care le primeste. In gat, intr-adevar, este periculos sa fii lovit. Despre loviturile la ficat spunea Doroftei ca sunt, de departe, cele mai dureroase. In fine, desi e interzis in sporturile de performanta, lovitura sub centura este cumplita.